۱۰ ماده ی غذایی موثر برای پاکسازی شریان ها و جلوگیری از حمله قلبی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1540 ] - چهارشنبه, 15 شهریور 1396

۱۰ ماده ی غذایی موثر برای پاکسازی شریان ها و جلوگیری از حمله قلبی

۱۰ ماده ی غذایی موثر برای پاکسازی شریان ها و جلوگیری از حمله قلبی 5 out of 5 based on 1 ratings.
۱۰ ماده ی غذایی موثر برای پاکسازی شریان ها و جلوگیری از حمله قلبی

۱۰ ماده ی غذایی موثر برای پاکسازی شریان ها و جلوگیری از حمله قلبی

۱. ماهی قزل آلا : این نوع ماهی از اسیدهای چرب امگا 3 غنی است و مصرف آن منجر به کاهش کلسترول خون و جلوگیری از التهاب می شود. التهاب شناخته شده ترین علت بیماری های قلبی عروقی است.

۲. آب پرتقال : مقادیر بالایی از ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها را در خود جای داده که از عروق خونی محافظت می کنند و منجر به کاهش طبیعی فشار خون می شوند. تحقیقات نشان داده که نوشیدن ١ لیوان آب پرتقال در روز برای جلوگیری از بیماری های قلبی مفید است.

۳. روغن زیتون بکر : خواص زیادی برای سلامتی بدن و به ویژه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارد. این ماده غذایی نیز حاوی چربی های اشباع نشده است که مانع رسوب کلسترول در رگ های خونی می شوند.

۴. آجیل : سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع و امگا ۳ است و مصرف منظم آن منجر به کاهش سطح کلسترول، سلامت مفاصل و قلب می شود. علاوه بر این، مصرف آجیل عملکرد مغز را افزایش می دهد و منجر به بهبود حافظه می شود.

۵. زردچوبه : ترکیب فعال و پرخاصیت زردچوبه «کورکومین» نام دارد که محافظ سلامت قلب محسوب می شود و از آسیب های ناشی از انسداد رگ ها جلوگیری کند.

۶. چای سبز : حاوی کاتچین است؛ نوعی آنتی اکسیدان قوی که از قلب محافظت می کند، سطح کلسترول را کاهش می دهد و متابولیسم را بهبود می بخشد.

۷. سیب : پکتین موجود در سیب نقش موثری در کاهش کلسترول دارد. بنابراین امکان گرفتگی رگ ها کاهش می یابد. علاوه بر این، سیب حاوی فلاونوئیدها است. این ترکیبات مغذی باعث کاهش ۵۰ درصدی خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شوند.

۸. آووکادو : غنی از چربی سالم برای تنظیم کلسترول و حفظ سلامت قلب و عروق است. آووکادو منبع خوبی از پتاسیم نیز محسوب می شود. این ماده معدنی نیز برای تعادل سطح کلسترول و فشار خون ضروری است.

۹. گوجه فرنگی : منبع فوق العاده ی آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است که مانع از تجمع چربی در جداره رگ ها می شود. پژوهش ها نشان می دهد که مصرف روزانه گوجه فرنگی باعث کاهش چشمگیر خطر بروز پلاک ها در رگ ها می شود.

۱۰. اسفناج : سرشار از ویتامینAوCاست و برای جلوگیری از اکسایش کلسترول و بروز بیماری هایی مانند تصلب شرایین مفید است.


کلینیک تخصصی تغذیه و رژیم درمانی دکتر رفیقی


مرتبط با موضوع

تبلیغات