خوردن صبحانه کامل، یادگیری دانش آموزان را ارتقا می دهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1829 ] - جمعه, 21 مهر 1396

خوردن صبحانه کامل، یادگیری دانش آموزان را ارتقا می دهد

صبحانه مهمترین وعده غذایی است اما باید اصولی و با برنامه باشد، لازم است دانش آموزان صبح ها پیش از رفتن به مدرسه به مدت 20 دقیقه صبحانه خوب و مغذی میل کنند. 5 out of 5 based on 1 ratings.
خوردن صبحانه کامل، یادگیری دانش آموزان را ارتقا می دهد

صبحانه مهمترین وعده غذایی است اما باید اصولی و با برنامه باشد، لازم است دانش آموزان صبح ها پیش از رفتن به مدرسه به مدت 20 دقیقه صبحانه خوب و مغذی میل کنند.

۱. بهتر است برای خوردن صبحانه از یکی از مواد غذایی مانند عسل همراه با خامه، گردو، میوه، عدسی، آب پرتقال طبیعی و تخم مرغ آب پز استفاده شود.

۲. دانش آموز برای هر زنگ تفریح در مدرسه به 200 کالری نیاز دارد و والدین بهتر است به جای گذاشتن کیک در کیف، ساندویج خانگی با نان و پنیر و گردو، یا نان و عسل یا تخم آب پز برای فرزندان خود فراهم کنند.

۳. به عنوان مثال در تخم مرغ آب پز 11 ماده غذایی وجود دارد که به عملکرد فرایند مغز کمک می کند و یا آب پرتقال طبیعی باعث بهبود رفتار اجتماعی می شود که خوردن آنها هنگام صبحانه برای همه افراد بویزه دانش آموزان ضروری است.

۴. لازم است دانش آموزان در طول دوران سال تحصیلی شام (غذای سبک) را تا ساعت 19 میل کنند تا سیستم بدنی آنها آمادگی لازم را برای پذیرش صبحانه داشته باشد.

۵. والدین حتما برای صرف صبحانه دانش آموزان وقت کافی صرف کنند زیرا با شروع فصل پاییز و نبود آفتاب، کمبود ویتامین دی، کم خونی و نارسایی در استخوانها، کوتاهی قد و غیره شیوع فراوانی دارد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات