اشتباهات بزرگی که باعث می شوند در مسیر کاهش وزن موفق نباشيد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2421 ] - سه شنبه, 2 آبان 1396
اشتباهات بزرگی که باعث می شوند در مسیر کاهش وزن موفق نباشيد

اشتباهات بزرگی که باعث می شوند در مسیر کاهش وزن موفق نباشيد

گرسنگی: غذا دشمن شما نیست، عدم وجود بالانس غذایی در رژیم موضوعی است که باعث صدمه خوردن به بدن می شود. بنابراین فکر نکنید رژیم داشتن یعنی گرسنگی کشیدن، طی رژیم هم باید غذا بخورید اما غذاهای سالم و درست.

 

نخوردن صبحانه: بعد از چند ساعت خواب و بی غذایی اول صبح، باید با غذا خوردن انرژی مورد نیاز بدن را تهیه کنید و به حفظ متابولیسم آن کمک کنید. بنابراین هرگز از صبحانه خوردن غافل نشوید.

 

نوشیدنی های صنعتی: در مصرف نوشیدنی ها افراط نکنید، صرف اینکه نوشیدنی ها مایع هستند دلیل نمی شود که نتوانند موجب اضافه وزن شود، آبمیوه های بسته بندی شده عمدتا دارای شکر اضافی هستند و از لحاظ ارزش غذایی بسیار ضعیف و حتی گاهی در حد صفر هستند. 


کم خوردن آب: بیش از ۶۰ درصد وزن بدن را آب تشکیل می دهد، بنابراین لازم است که آب بنوشید.

 آب ناقل مواد مغذی بدن است و کم خوردن آن جزو اشتباه های بزرگ محسوب می شود.

 

خوردن چربی ناسالم: ما برای جذب مواد غذایی نیاز به اسیدهای چرب ضروری داریم، از جمله این اسیدها می توان به امگا ۳ و چربی های تک غیر اشباعی اشاره کرد، البته این چربی ها باید در مقادیر کم مصرف شوند، از مصرف چربی های اشباع شده و ترانس مثل انواع چیپس، سس مایونز، سیب زمینی سرخ کرده و ... خودداری کنید.


زیاده روی در مصرف میوه: میوه ها خوب هستند اما یادتان باشد که آنها دارای قند نیز هستند، موضوع اصلی بالانس مواد غذایی است، بنابراین در مصرف میوه ها زیاده روی نکنید.


کلینیک تخصصی تغذیه و رژیم درمانی دکتر رفیقی

مرتبط با موضوع

تبلیغات