چند توصیه مهم برای موفقیت در یک برنامه لاغری

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 6435 ] - یکشنبه, 9 تیر 1392
چند توصیه مهم برای موفقیت در یک برنامه لاغری

ایرانیان دایت:   ابتدا هدف های عقلائی را در نظر بگیرید. این صحیح نیست که بخواهید وزن زیادی را در زمان کوتاهی از دست بدهید زیرا کیلوگرم ای از دست رفته خیل...

ایرانیان دایت: ابتدا هدف های عقلائی را در نظر بگیرید. این صحیح نیست که بخواهید وزن زیادی را در زمان کوتاهی از دست بدهید زیرا کیلوگرم ای از دست رفته خیلی سریع تر و به مقدار بیشتر به سراغتان می آید.

یک برنامه غذائی متناسب و متعادل انتخاب کنید. مهم این است که بهتر بخورید تا اینکه کمتر بخورید. غذاهائی که تحلیل می روند را ترجیح دهید و از آنهائی که سرشار از کالری هستند (مواد قندی و چربی های پنهان) بپرهیزید. نکته اصلی این است که از خوردن بپرهیزید ولی گرسنه نمانید.

در هر موقعیتی خوردن آب را فراموش نکنید. آن هم آب طبیعی یا آبی که حاوی مواد گیاهی لاغرکننده است (کوکتل لاغری) حداقل در غیر از موقع غذا ۵/۱ لیتر آب بخورید.

فعالیت ورزشی داشته باشید. بهتر است ورزش شما ملایم و مرتب باشد (مثل شنا، پیاده روی و دوچرخه سوار  ی) و بهتر است این ورزش را در هفته چند بار تکرار کنید تا اینکه در هفته یک ساعت آن هم بطور تند و شدید ورزش کنید. از پله ها بالا بروید، برای تعطیلات هفتگی خود برنامه پیاده روی یا دوچرخه سواری تنظیم کنید. بدن در این حالت از ذخیره های خود استفاده می کند و عضلات رشد می کنند.

برنامه غذائی خود را قبل از رفتن به بازار برای خرید تنظیم کنید. در خرید هم به برنامه توجه کنید نه بیشتر خرید کنید و نه کمتر. با شکم سیر برای خرید رفتن به شما امکان می دهد که تسلیم تمایلات خود نشوید.

از غذا خوردن لذت ببرید. در آشپزخانه از مواد معطر استفاده کنید. این امر کمک می کند تا از نمک که باعث حبس شدن آب در بدن شما است کمتر استفاده کنید.

غذاهای پخته شده با بخار را ترجیح دهید. پخت غذا با بخار بدون افزودن چربی کیفیات مغذی را به بدن شما می رساند.


غذاهائی که ما توصیه می کنیم:

▪ میوه: مرکبات، سیب، گلابی، انگور، هندوانه و…

▪ سبزیجات: گوجه فرنگی، هویج، کلم، قارچ، بادمجان و…

▪ لبنیات کم چربی، ماهی، گوشت مرغ، گوشت پرندگان و گوشت گوسفند بدون چربی

▪ فراموش نکنید که از زندگی لذت ببرید.


چرا وزن مناسب مهم است؟

خطر بیماری چاقی:

زندان چاقی برای سلامتی افرد چاق بسیار مضر است. فراموش نکنید که وزن بیشتر، فشار بیشتری بر مفاصل و ستون فقرات وارد می‌کند. هر چقدر چاق‌تر شوید ناراحتی‌های قلبی شما سخت‌تر می‌گردد. این درست است که زندانیان چاق بیشتر بیمار می‌شوند!


                                                        ﭼﺎﻗﯽ ﺳرﻣﻧﺷﺎء ﺑﯾﻣﺎری ھﺎﺳت
IranianDiet22-46818.jpg (465×332)                                                        قبل از آن که دیر شود اقدام کنید


 مقاله اختصاصی ایرانیان دایت، راز چند توصیه مهم برای موفقیت در یک برنامه لاغری ( دکتر زهرا رفیقی )

مرتبط با موضوع

تبلیغات