آیا مرکبات تنها منابع ویتامین C هستند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2851 ] - سه شنبه, 18 اسفند 1394

آیا مرکبات تنها منابع ویتامین C هستند؟

پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C هستند، اما خوراکی های دیگری نیز نیاز بدن به این ویتامین را تامین می کنند. کیوی یکی از غنی ترین میوه ها از نظر ویتامین C است. ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
آیا مرکبات تنها منابع ویتامین C هستند؟

پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C هستند، اما خوراکی های دیگری نیز نیاز بدن به این ویتامین را تامین می کنند. کیوی یکی از غنی ترین میوه ها از نظر ویتامین C است. ...

پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C هستند، اما خوراکی های دیگری نیز نیاز بدن به این ویتامین را تامین می کنند. کیوی یکی از غنی ترین میوه ها از نظر ویتامین C است. در مورد سبزیجات نیز باید به کلم بروکلی، کلم سبز و شاهی آبی اشاره کرد که بیشتر از پرتقال های معمولی ویتامین C دارند.
ویتامین C یکی از حساسترین ویتامین هاست. اگر می خواهید بیشتر از فواید آن بهره ببرید، میوه های کاملا تازه و در صورت امکان با پوست مصرف کنید. در مورد سبزیجات نیز روش های پخت بدون آب را انتخاب نمایید یا آب سبزیجات را در سوپ استفاده کنید.

گفتنی است ویتامین C نقش مهمی در تولید کلاژن در بدن دارد که این فیبر ها اهمیت زیادی برای پوست خواهند داشت. امروزه بعضی از کارخانه های تولید لوازم آرایشی از ویتامین C در ترکیب کرم ها استفاده می کنند که معمولا با نام اسید آسکوربیک روی اتیکت مشخص می شود. در کنار استفاده از این کرم ها حتما به تغذیه صحیح و متعادل نیز توجه داشته باشید.

مرتبط با موضوع

تبلیغات