تغذیه سالم در محل كار

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2486 ] - سه شنبه, 14 اردیبهشت 1395

تغذیه سالم در محل كار

اشتغال، روند معمول تغذیه خیلی از افراد را به هم می زند و موجب می شود كه افراد به سوی تغذیه نادرست گام بردارند. از سوی دیگر فشار كار در كنار فقر مواد غذایی و ا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
تغذیه سالم در محل كار

اشتغال، روند معمول تغذیه خیلی از افراد را به هم می زند و موجب می شود كه افراد به سوی تغذیه نادرست گام بردارند. از سوی دیگر فشار كار در كنار فقر مواد غذایی و ا...

اشتغال، روند معمول تغذیه خیلی از افراد را به هم می زند و موجب می شود كه افراد به سوی تغذیه نادرست گام بردارند.
از سوی دیگر فشار كار در كنار فقر مواد غذایی و استرس می تواند، كارمندان را بیمار و چاق كند.

بهترین راه برای داشتن تغذیه سالم در محل كار استفاده از آجیل و میوه است. آنها می گویند هر چند به نظر سخت می رسد، اما می توان به سادگی ظرفی حاوی میوه و آجیل را روی میز كار قرار داد و از آن به عنوان میان وعده استفاده كرد، تا ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در طول روز تأمین شود.

همچنین نباید آبسرد كن محل كار را از یاد برد و باید ساعتی یك بار برای نوشیدن آب، به آن سر زد تا هم آب مورد نیاز بدن تأمین شده و هم در بین نشستن مداوم روی صندلی، وقفه ای ایجاد شود.  پزشكان می گویند اغلب مردم در محیط كار در نوشیدن  چای و قهوه زیاده روی می كنند اما باید این نوشیدنی های كافئین دار را تا جای ممكن با آبمیوه های طبیعی جایگزین كرد. همچنین مصرف غذا های خانگی در محل كار بر همه چیز اولویت دارد، اما در صورتی كه این امكان وجود ندارد، باید مصرف فست فود ها را به حداقل رساند و از غذا های سالم تر به عنوان ناهار استفاده كرد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات