۱۵ ترفند دویدن که باید بدانید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2516 ] - چهارشنبه, 15 اردیبهشت 1395

۱۵ ترفند دویدن که باید بدانید

۱۵ ترفند دویدن که باید بدانید 5 out of 5 based on 1 ratings.
۱۵ ترفند دویدن که باید بدانید

۱۵ ترفند دویدن که باید بدانید

۱.هر روز بدوید:
مداومت در انجام یک کار کلید اصلی برای موفقیت است. دویدن روزانه به بدن شما کمک می کند چربی سوزی بهتری داشته باشد. همچنین این کار باعث افزایش قدرت ذهنی شما نیز خواهد شد.

۲.دلیلی برای دویدن پیدا کنید:
برای اینکه انگیزه کافی برای دویدن داشته باشید باید دلیل خوبی پیدا کنید. مثلا افرادی که با بیماری های سخت همچون سرطان دست و پنجه نرم می کنند برای اینکه زندگی بهتر و بیشتری داشته باشند روزانه به انجام تمریناتی همچون دویدن روی می آورند. شما نیز باید دلیل خوبی برای دویدن داشته باشید.

۳.استراحت کنید:
سعی کنید بعد از هر تمرینی استراحت کافی داشته باشید در غیر اینصورت قادر به ادامه کار نخواهید بود. جوراب ها و کفش خود را دربیاورید و زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

۴.مثبت اندیش باشید:
زمانی که دویدن خود را به پایان رساندید، احساس شادی و سرزندگی داشته باشید. اینکار باعث می شود بیشتر از پیش انگیزه داشته باشید و خطر صدمه دیدن را نیز کاهش خواهد داد.

۵.زمان مناسب خود را تشخیص دهید:
یک برنامه هفتگی برای خود تهیه کنید و از خودکارهای رنگی برای گذاشتن علامت استفاده کنید. رنگ زرد برای هیجان انگیز، رنگ نارنجی برای خوب و رنگ قرمز به معنای بد. این یک روش بصری برای یافتن بهترین زمان برای تمرین است. به عنوان مثال اگر در یک دوره زمانی رنگ نارنجی و قرمز زیاد بود باید زمان تمرین را تغییر دهید یا از تمرینات سبک تر استفاده کنید.

۶.سعی کنید همیشه انعطاف پذیری بدن خود را حفظ کنید:
شما می توانید سه بار در هفته از فوم رولر برای بهبود انعطاف پذیری بدن خود استفاده کنید. این وسیله به شما کمک می کند صدمات بدن را کاهش دهید.

۷.کمتر لباس بپوشید:
سعی کنید به هنگام دویدن لباس کمتری بپوشید. زمانی که در حال دویدن هستید دمای بدن شما بالاتر می رود و همین امر ممکن است باعث توقف شما گردد.

۸.خوردن نوشیدنی های الکلی را متوقف کنید:
مصرف نوشیدنی های الکلی می تواند کیفیت خواب و سطح آب بدن را کمتر کند. بنابراین تا جایی که می توانید مصرف نوشیدنی الکلی را کم کنید.

۹.تمرین هوشمندانه ای داشته باشید:
برای اینکه بدن قوی داشته باشید باید زمانی را برای بازسازی بدن اختصاص دهید. روزهای آسان را با روزهای سخت ترکیب کنید. سعی کنید فشار زیادی بر روی بدن وارد نکنید.

۱۰.مقایسه کردن را فراموش کنید:
خودتان را تنها با خودتان مقایسه کنید. همیشه در اطراف شما افرادی وجود دارند که سریع تر و بهتر می دوند اما بهتر است بر روی توانایی های خود تمرکز کنید.

۱۱.یک فنجان قهوه بنوشید:
برای افرادی که به طور مداوم می دوند، نوشیدن یک فنجان قهوه می تواند تمرین را آسان تر کند. کافئین موجود در قهوه به سوخت کالری بیشتر کمک می کند. شما می توانید به ازای هر کیلوگرم از وزنتان ۳ میلی گرم کافئین مصرف کنید.

۱۲.در مورد شیب ها هوشیار باشید:
در تپه ها هرگز سرعت خود را بیشتر نکنید اینکار باعث آسیب به زانوها خواهد شد.

۱۳.یک دونده اجتماعی باشید:
دویدن نیز می تواند بخشی از یک فعالیت اجتماعی باشد. شما می توانید اینکار را به همراه سایر افراد انجام دهید.

۱۴.در مورد دویدن با سایر افراد صحبت کنید:
در مورد اهداف خود با دیگران صحبت کنید. پست های خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید. از افراد بخواهید نظرشان را بیان کنند.

۱۵.قبلا مسابقاتی را برای خود ترتیب دهید:
بهتر است یک مسابقه طولانی را تنظیم کنید و در آن شرکت نمایید. رد شدن از خط پایان می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات