میوه هایی که از خشکی پوست جلوگیری می کنند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 4385 ] - چهارشنبه, 19 خرداد 1395

میوه هایی که از خشکی پوست جلوگیری می کنند

میوه هایی که از خشکی پوست جلوگیری می کنند 5 out of 5 based on 1 ratings.
میوه هایی که از خشکی پوست جلوگیری می کنند

میوه هایی که از خشکی پوست جلوگیری می کنند

از خوردن هله هوله مثل نوشابه، چیپس و شکلات باید پرهیز کرد و در مقابل سبزی های زرد و نارنجی رنگ مثل هویج و کدوحلوایی مصرف کرد.
برای داشتن پوستی سالم باید به مقدار کافی خوابید چون بازسازی و ترمیم سلول های پوستی در زمان استراحت افزایش می یابد.

در ماه رمضان و به همراه روزه داری، پوست دچار خشکی می شود به همین دلیل توصیه شده در رژیم غذایی خود به میزان کافی از انواع سبزیجات، میوه، غلات، دانه های خوراکی و آجیل مصرف شود.

سیر، پیاز و تخم مرغ به دلیل داشتن گوگرد باعث حفظ لطافت و جوانی پوست می شود و همچنین مصرف سبزی های زرد و نارنجی رنگ مثل هویج و کدو حلوایی به دلیل بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان در حفظ سلامتی پوست موثر است.

میوه هایی مثل طالبی، هویج و زردآلو ضد خشکی پوست هستند چون این میوه ها مملو از ویتامین های A و C هستند که برای پوست لازم است.

غذاهای سرخ شده، چربی حیوانی و روغن جامد مصرف نشود.

از خوردن هله هوله مثل نوشابه، چیپس، شکلات باید پرهیز کرد و در مقابل غذاهای مملو از ویتامین B5 مصرف کرد.

بسیاری از مردم در ماه رمضان مواد قندی مثل خرما، زولبیا و بامیه و سایر شیرینی ها را به میزان زیادی مصرف می کنند که این خوراکی ها ممکن است باعث بروز جوش و آکنه در پوست شود در چنین شرایطی بهتر است بیشتر از میوه ها و سبزی های تازه استفاده شود. 

روزه داران از مصرف چای غلیظ پرهیز کنند و در وعده های غذایی سحر و افطار مصرف میوه و لبنیات در کنار سبزیجات و انواع سالاد را در وعده افطار خود داشته باشند تا مو و ناخن ها رشد مناسبی داشته باشند.


مقاله اختصاصی دکتر رفیقی

مرتبط با موضوع

تبلیغات